Παρασκευή 31 Αυγούστου 2012

LIVE: Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Οι "πράσινοι" θέλουν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στη Σούπερ Λίγκα στο ματς που ανοίγει την αυλαία της 2ης αγωνιστικής. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Καταπληκτικό σουτ στην κίνηση του Ντε Βισέντι που νίκησε τον Καρνέζη. Ο Αργεντινός εισέπραξε χειροκρότημα και από τους φίλους του Παναθηναϊκού για το υπέροχο τέρμα που σημείωσε.

36' Ατομική προσπάθεια του Φορναρόλι όμως το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στον Φεγκρούς.

35' Όμορφη κίνηση του Σισοκό που έκανε τη σέντρα αλλά ο Φεγκρούς απέκρουσε πριν η μπάλα φτάσει στον Τοτσέ.

28' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Σισοκό σέντραρε και ο Βελάσκες με εξαιρετικό σουτ στον αέρα έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

27' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

26' Ο Βίλα από το ύψος της περιοχής έκανε το σουτ που πέρασε άουτ.

22' Ο Ίλιτς γύρισε τη μπάλα στο σημείο του πέναλτι αλλά το σουτ του Ντε Βισέντι βρήκε στα σώματα και έφυγε κόρνερ.

16' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κολοβέτσιος στη θέση του Τζημόπουλου.

14' Μακρινό σουτ του Γεωργίου που έφυγε άουτ.

11' Ο Κατσουράνης έβγαλε τον Τοτσέ στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ αλλά το πλασέ του Ισπανού στην κίνηση έφυγε άουτ.

2' Κεφαλιά του Λίλα πάνω από την εστία του Καρνέζη.

Σέντρα στον αγώνα

Ενός λεπτού σιγή για τη συμπλήρωση 40 ημερών από το θάνατο του Απόστολου Παπουτσάκη.

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλντο Φερέιρα): Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, Πίντο, Βελάσκες, Βιτόλο, Κατσουράνης, Σισοκό, Φορναρόλι, Μπαρμπαρούσης, Τοτσέ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Λίλα, Πάντος, Μιχαήλ, Πατσατσόγλου, Τζημόπουλος (16' Κολοβέτσιος), Ίλιτς, Ντε Βινσέντι, Βίλα, Γεωργίου, Τσουκαλάς.

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος